محل تبلیغات شما
فردا دهمین روزیه هستش که من اومدم نروژ!!!!!!! جدآ اصلا باورم نمیشه. چطور گذشت؟

امشب اولین شبی هستش که اومدم آپارتمان خودم تا امروز مهمون ریس محترم بودیم . چندین بار هم مسیرها رو بهم نشون داده که مبادا به دردسر بیفتم معمولا هم با ماشین خودش میرفتم سر کار و برمیگشتم 

و اما میخوام یه کم در مورد چیزهای که در مورد نروژ یاد گرفتم بگم در ضمن کلاس زبان نروژی ثبت نام کردم (از اونجا که ویزای من طوری هستش که بعد ۳ سال اقامت دایم بهم میدن باید این کلاس رو برم که شامل ۲۵۰ ساعت زبان و ۵۰ سال کلاس فرهنگی هستش. 

و اما کلاس فرهنگی تا اونجایی که من فهمیدم در مورد شیوه زندگی نروژی ها و مطالب اینجوری هستش ولی نکته حالب اینه آقای ریس میگفت تو این کلاس ها به پاکستانی ها و سومالی ها یاد میدن که نباید به زنها  کنن! یا اگه کسی چیزی به اسلام گفت نباید بکشنش !

جالب اینه که از اونجا که رفتارهاشون خیلی عجیبه کسی بهشون کار نمیده در نتیجه از پول مالیات مردم نروژ تغذیه میکنن و به نظر میاد مردم از این بابت ناراحت هستن .

هزینه این کلاس ها فکر کنم حدود  ۶ هزار کرون بشه یعنی حدود یک میلیون تومان .

به هر حال من منتظرم که کلاس شروع شه. احتمالا یک ماه دیگه (اول آوریل) ولی خودم شروع کردم چون واقعا لازمه . از اونجا که همه نوشته های خیابونها و مواد غذایی نروژی هستش خودم از اینکه این نوشته ها رو نمیفهمم عذاب میکشم.

و اما هزینه ها :

همه چی واسه ما ایرانیها خیلی خیلی گرونه . البته خونه که واقعا خیلی گرونه. یه مثال کوچلو این که یک نوشابه کوکاکولای 300 تومانی خودمون حدود 3000 تومانه ! به همین راحتی

آپارتمان من که البته تو مرکز شهره  با مساحت ۳۰ متر ۹۰۰۰ کرون که با قیمت امروز کرون حدود ۱ میلیون و هفتصد هزار خودمون میشه !!!!!!!! به همین راحتی ! عوضش تا محل کارم حدود یک کیلومتره که پیاده میرم و کلاس زبان هم همینطور ، به مراکز خرید و کافه بارها و ها و خلاصه به همه چی نزدیک هستش و فعلا واسه شروع خوبه .

البته آپارتمان رو آقای رییس پولدار خرید همین هفته قبل! و مبله و تمام امکانات رو هم داره از جمله لباس شویی و ظرف شویی و حتی قابلمه و لیوان و قاشق ، چنگال ، خلاصه همه چی . هزینه اینترنت(۲۵۰ یا ۲۶۰ کرون)  و برق (۵۰۰ تا ۶۰۰ کرون) رو باید خودم بدم و مقدار کمی هزینه بیمه وسایل که اون میده انشالا . 

در ضمن خبر خوب به دوستانی که دانشجویی میان این که چند روز قبل رفتم خوابگاه دانشگاه پیش یک فیلیپینی که دوست شدیم جدیدآ. اون 2500 کرون میده واسه خوابگاه ، شامل یک اتاق واسه خودش و 2 تا اتاق واسه دو نفر دیگه با یک آشپزخانه پذیرایی که همه چی داره ، که میشه کمتر از 500 هزار تومان و صد البته با 5000 هزار کرون دیگه که یک میلیون میشه حدودا میتونه راحت زندگی کنه . البته من فکر میکنم (هنوز مطمین نیستم) با 3 تا 4 هزار کرون هم میشه ماهیانه راحت سر کرد.

فعلا

5 سال بعد از آخرین نوشته!

مخارج زندگی در نروژ(استوانگر)

موضوع پیچیده نظرات خصوصی در بلاگفا

کرون ,یک ,کلاس ,ها ,هستش ,رو ,همه چی ,هزار کرون ,از اونجا ,این کلاس ,در مورد

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها